איך מעצבים פינת משפחה

אם בעבר הסלון שימש גם כפינת משפחה, בימינו עם עליה ברמת החיים והתפתחות תרבות האירוח, החל להתפשט בארץ הביקוש עבור פינות משפחה ייעודיות. פינות אלו שלא כמו הסלון המשמש גם לאירוח, מיועדות בעיקר לבילוי משפחתי, כפינות לא פורמאליות, נוחות, נעימות ומפנקות. במשרד עיצוב הפנים והלבשת הבית של שרונה מתמחים בעיצוב פינות משפחה בהתאמה אישית מלאה לצרכים פרטים וסגנון עיצוב. איך מעצבים פינת משפחה ומה חשוב לכלול בה? על כך יוסבר להלן.

מתחילים בהבנת הצרכים

בכדי לעצב פינת משפחה מושלמת יש תחילה להבין את המאפיינים והצרכים הייחודיים של משפחתכם. קודם כל יש להתאים את הפינה למספר הנפשות שיש במשפחה, גיל והעדפות ישיבה ורביצה של כל אחד. כמו כן יש לתכננה בהתאם לתחומי עניין ופעילות מתוכננת בפינה, בין אם שיחות משותפות, צפייה בטלוויזיה, משחקי מחשב, קריאה, האזנה למוסיקה, הרכבת פאזלים וכו’. נתונים אלו ונוספים ישפיעו על מבנה החדר, פרטיו, גופי תאורה שבו ועוד. הם יספקו בסיס לתכנון ועיצוב מרחב הרמוני, נעים ובייתי שנוח לעשות בו שימוש, המשתלב עם המרחב הצמוד לו.

מיקום פינת משפחה

חשוב להבין כי פינת משפחה לא חייבת חדר משלה והיא יכולה להשתלב במקומות שונים בבית. כך למשל, רבים בוחרים למקם פינת משפחה בחלל המחבר בין חדרי השינה של בני המשפחה. כמו כן יש כאלו הבוחרים אזור בסלון עבור פינת משפחה, ליד גרם מדרגות, במבואה שלא מנוצלת, ליד המטבח, ויש כאלו שימקמו את פינת המשפחה במרתף או במרפסת סגורה.

תכנון פינת הישיבה

מערכת הישיבה היא ללא ספק ליבה של הפינה המשפחתית. לשם כך יש לבחור במערכת ישיבה נוחה שמספקת מרחב מרווח ונוח לכל בני המשפחה, ועם תוספת של חבר או שניים. מערכת ישיבה זו יכולה להיות סלון פינתי, ספה וכורסא וכדומה. בכדי לספק נוחות מרבית, לרוב המערכת תכלול שפע של כריות לצד פופים רכים לרביצה ושמיכות כרבולית, והיא תוצב על שטיח גדול ונעים למגע. בנוסף, במרכז פינת הישיבה ניתן להציב שולחן נמוך המתאים במידותיו לצרכים שונים.

פריטים נוספים במרחב

מלבד מתחם ישיבה, פינת משפחה יכולה להכיל מגוון פריטים משותפים לכל דיירי הבית. כך למשל, לא אחת פינה זו אידיאלית למיקום ספריה מעוצבת המתאימה לאחסון ספרים, אלבומים, משחקי קופסא, מגזינים וכדומה. בנוסף, אם הספרייה קטנה מלהכיל את כל פריטי המשפחה ניתן גם לשלב בחדר קופסאות וסלים מעוצבים לאחסון פריטים נוספים. חדר זה לא אחת כולל גם פינת מחשב ומסך גדול אליו מופנית פינת הישיבה, שלצידו קונסולות משחק של הילדים.

פריטי נוי בחדר משפחה

חדר משפחה מהווה גם מרחב בו ניתן להציב מגוון פריטי נוי אישיים שפחות מתאימים לחללים ציבוריים. כך למשל, ניתן להציב בו יצירות אומנות אישיות של בני המשפחה, מזכרות מטיולים, חפצים בעלי ערך סנטימנטאלי וכדומה. כמו כן חדר זה הינו אידיאלי לתליית תמונות של בני המשפחה, ממוסגרות ומעוצבות, שיכולות גם לשלב קולאז’ משפחתי ייחודי.

לעיצוב פינת משפחה

לשירותי עיצוב פינת משפחה וקבלת פרטים נוספים וייעוץ מקצועי ללא עלות, צרו קשר עם משרדה של שרונה- עיצוב פנים והלבשת הבית, בטלפון 058-6878402 או במייל sharona@dushansky.co.il.