ממנורת תקרה למנורת שולחן ועד מנורה צמודה לקיר

מעצבים את ביתכם ומחפשים עבורו גופי תאורה מתאימים? במשרד עיצוב הפנים והלבשת הבית של שרונה יסייעו לכם בבחירת גופי תאורה מתאימים מתוך המבחר העשיר הקיים בשוק. בכדי להתחיל ולהבין אילו גופי תאורה יתאימו לחללים שונים בביתכם, כדאי להכיר את סוגי גופי התאורה הקיימים בשוק, מתאורת תקרה, לשולחן ועד מנורה צמודה לקיר.

 

מגמות מובילות בעולם התאורה

 

מכיוון שקצרה היריעה מלפרט את כל ההיצע הקיים בשוק התאורה, נתמקד במספר מגמות בולטות בענף זה עם מספר דוגמאות לטרנדים עכשוויים של גופי תאורה מעוצבים מסוגים שונים:

 

  • תאורה הפונה למעלה- את תאורת התקרה המסורתית הפונה כלפי מטה מחליפה בימינו תאורת תקרה שפונה הפוך כלפי מעלה, המפזרת היטב את האור ומסייעת  ליצירת אווירה רכה ונעימה בחדר.
  • תאורת לד מינימליסטית- כחלק מעיצוב בית מודרני מוצעים בשוק שלל גופי תאורת לד חסכוניים עם קו עיצוב מינימליסטי, כשגוף התאורה כמעט ואינו נראה לעין והאור ממוקד. גופי תאורה אלו מפזרים אור עדין ויכולים להשתלב בחללים רבים ושונים בבית, למשל במבואה כמנורת כניסה לבית, חדרי מדרגות או מסדרונות.
  • כמה שיותר גדול- מהצד השני של הסקאלה ובניגוד לגופי תאורה מינימליסטים ומוסתרים, בשוק גם מוצעים גופי תאורה גדולים ומלאי נוכחות בעיצובים ייחודיים, ההופכים לאלמנט מרכזי ודומיננטי בעיצוב החלל.
  • תאורה תעשייתית- גופי תאורה עם מראה תעשייתי, מתכתי ומחוספס, ממשיכים לככב בעולם התאורה בהיותם משתלבים נהדר עם מגוון סגנונות עיצוב מודרניים, אורבאניים ואף כפריים.
  • מראה הרטרו- מגמת הרטרו ניכרת גם בגופי תאורה המשתלבים עם שלל סגנונות עיצוב בעלי גוון אקלקטי.
  • תאורה מתכתית- המראה המתכתי בולט לאחרונה בעולם התאורה עם גופי תאורה בגווני פליז, זהב, כסף, ברונזה ונחושת. גופי התאורה מוצעים בשלל עיצובים, החל מקלאסיים מלאי עיטורים ופיתולים ועד מודרניים בקו ישר ונקי. כמו כן מנורות אלו מוצעות כמנורה צמודה לקיר, מנורות תיקרה, מנורות רצפה ומנורות שולחן.
  • המראה הטבעי- לטובת המגמה הירוקה, בשוק תמצאו גם מגוון גופי תאורה מחומרים טבעיים ואקולוגיים כמו אהילי קש או ראטן. גופי תאורה אלו ישתלבו נהדר בבית בסגנון עיצוב כפרי.
  • בסיס שייש  או אבן מרשים- בתחום מנורות השולחן בולטים גופי תאורה מרשימים בעלי חזות מאסיבית, עם בסיס של שייש או אבן בגוונים שונים מלבן עד אפור כהה.
  • תאורה אומנותית- למי שחפץ בגופי תאורה יצירתיים ויוצאי דופן, השוק מספק מענה גם לצרכים אלו. בבוטיקים של מעצבי מוצר ותאורה תוכלו למצוא גופי תאורה אומנותיים ומפוסלים בשלל סגנונות וכיד הדמיון הטובה של יוצריהם. אלו מנורות שמפסלות של האור עצמו או כאלו שעושות שימוש בחומרי גלם ייחודיים וצורות מקוריות.
  • תאורה חכמה- כחלק ממגמת בית חכם מוצעים בימינו גם גופי תאורה חכמים היודעים לבצע פונקציות שונות. למשל הם יודעים לפעול לפי תכנות מראש, הם משנים את צבעיהם, משתלבים עם מקצב מוסיקאלי נכבים ונדלקים בהתאם לכמות האור בחדר ועוד.

 

 בחירה נכונה של גופי תאורה לבית

 

לבחירה נכונה של גופי תאורה לבית, ולעוד מידע וייעוץ מקצועי בחינם, צרו קשר עם שרונה- עיצוב פנים והלבשת הבית, בטלפון 058-6878402 או במייל sharona@dushansky.co.il.