עיצוב מבואת כניסה לבית פרטי

כולנו יודעים כמה הרושם הראשוני חשוב ומשפיע. לכן, במקביל לעליה במודעות לנושאי עיצוב פנים יותר ויותר אנשים מקדישים תשומת לב לחזות כניסות לבתים פרטיים. במשרד המוביל שרונה לעיצוב פנים והלבשת הבית יספקו לכם מענה שלם, עם עיצוב כניסה לבית פרטי ייחודי, מרשים ופרקטי המותאם לסגנון הבית ולרושם הראשוני שרוצים להעביר.

 הצורך בעיצוב כניסת הבית

 לאחר שנים שמבואת כניסה לבית פרטי נדחקה הצידה ונעלצה בתוך חללים פתוחים, לאחרונה היא חוזרת לזכות בכבוד הראוי לה. מדובר במרחב שהיה מאוד מקובל בארץ עד שנות השישים, ושממשיך להתקיים בארצות רבות ברחבי העולם, המספק מעין הפוגה בין החוץ לפנים ומעניק כניסה רכה ונעימה לבית. כמו כן מרחב זה מונע בלגן בזכות פתרונות פרקטיים מעוצבים לפריטים שונים שנשארים באזור זה של הבית, כמו מטריות, כובעים, מפתחות, נעלים, שקיות, תיקים, דואר ועוד. יחד עם זאת, עיצוב כניסה לבית מוצלח ויפה, המעביר מסר נכון, אינו עניין של מה בכך ועדיף לפנות למעצבת פנים מקצועית אשר תספק לכם מענה שלם לצורך זה.

מה בדיוק רוצים במבואה?

 לפני שמתחילים בעיצוב מבואת כניסה לבית יש להבין למה בכלל אתם צריכים אותה, ואיזה מסר היא אמורה להעביר. כך למשל, עיצוב כניסת הבית יכולה לשמש את דיירי הבית וגם את אורחיו, והיא יכולה לספק מענה להתארגנות עבור היוצאים והנכנסים מהבית. כמו כן, יש הרוצים במבואה כאזור הפרדה בין חוץ לפנים המעניק פרטיות לדיירי הבית ומונע חדירה של לכלוך ובוץ, מים ואבק. מאידך, יש הרוצים במבואה בעיקר עבור יצירת רושם ראשוני בקרב הבאים לבית.

בנוסף צריך להבין מהו המסר שהמבואה אמורה לשדר, בין אם אווירה ביתית וחמימה, יוקרה ופאר, חוסר פורמאליות, איפוק וקלאסיות וכדומה. מטרות אלו ונוספות הן שיכתיבו באופן ישיר כיצד תעוצב הכניסה לבית.

 מאפייני המבואה עצמה

 אחרי שהובנו הסיבות לעיצוב מבואה, יש כעת לבחון את נתוניה הפיזיים. כך למשל, בבתים רבים מדובר בעיצוב מבואה קטנה ואילו באחרים המבואה הינה גדולה ומרווחת. כמו כן יש בתים בהם הכניסה לבית מחולקת לחלק פנימי וחיצוני ובבתים אחרים יש אזור כניסה רק בחוץ או רק בפנים. בנוסף, מבואות משתנות גם בצורותיהן. כך למשל, לא אחת מדובר למעשה בעיצוב מסדרון כניסה ארוך ומלבני, ואילו במקרים אחרים מדובר במתחם מרובע או א- סימטרי. בכל מקרה הבחינה של הנתונים הפיזיים חיונית לתכנון מרחב נוח ואסטטי, עם הבנה של אילו פריטים הוא יכול להכיל ומה יהיו מידותיהם.

 מעבר לכך יש גם לבחון את הכניסה ביחס לבית עצמו והקשר ביניהם, בין אם מדובר בכניסה פתוחה או סגורה, פונה לסלון, או פינת אוכל או אולי לגרם מדרגות וכדומה. בחינה זו תסייע בתכנון מרחב המתקשר עם שאר חלקי הבית ומהווה נקודת פתיחה זורמת והרמונית לשאר החללים.

 בחירת פריטים שיהיו במבואה

 לאחר הבנת נתוני המבואה וסגנון עיצובה יש לבחור עבורה פריטים שונים ולהחליט היכן להציבם. בתור התחלה יש לבחור ולמקם מתלים במבואה למעילים, תיקים, כובעים שקיות ועוד. לא אחת יש צורך במבואה בשידת קונסולה קטנה ומי שיש לו מבואה גדולה אולי ירצה ארון למעילים. בנוסף יש צורך במדף לנעליים, מראה, תאורה נאותה, שטיח קטן ואולי גם עציץ או שניים, חפצי נוי ייחודיים ומרשימים ותמונה ממוסגרת מחמיאה לחלל. כמו כן יש להחליט על צבע קירות או טפט למתחם זה, סוג ריצוף, דלת כניסה ועוד.

 לעיצוב מבואה לכניסת הבית

 לעיצוב כניסת הבית ולקבלת עוד פרטים ומידע וייעוץ מקצועי ללא עלות, צרו קשר עם שרונה- עיצוב פנים והלבשת הבית, בטלפון 058-6878402 או במייל sharona@dushansky.co.il.