על עיצוב מדרגות בבית פרטי - תמונות, מעקות, ריצוף ועוד

בתים פרטיים רבים בישראל מתוכננים עם שתי קומות ואף יותר. בין קומות אלו מקשר גרם מדרגות התופס חלק משמעותי מהמרחב הביתי ולכן יש להקדיש גם תשומת לב מיוחדת לעיצובו. במשרד שרונה לעיצוב פנים והלבשת הבית מתמחים בעיצוב כל חללי הבית לרבות עיצוב חדרי מדרגות בבית פרטי על כל פרטיהם, כמו תמונות, מעקות, ריצוף תאורה ועוד.

 

חשיבות עיצוב חדרי מדרגות

 

כאמור מדרגות מהוות בבתים פרטיים מרכיב חיוני התופס חלק ניכר בחלל, הנדרש לספק מעבר נוח ובטוח בין קומות ומפלסים. ככאלו הן משפיעות על חזותו של הבית ויכולות מצד אחד להפוך למפלצת מסורבלת וכעורה, ומצד שני להפוך לאלמנט מעוצב מרהיב ביופיו, המקשר בין חלקי הבית באופן הרמוני ונכון. אז איך מעצבים נכון חדר מדרגות? על כך יוסבר להלן בקצרה.

 

התאמה לסגנון עיצוב הבית

 

חדר מדרגות חשוב שיעוצב בהתאמה לסגנון עיצוב הבית, בין אם כפרי, מודרני, קלאסי או אחר. סגנון עיצוב זה יבוא לידי ביטוי בחומרים המשמשים מרחב זה, צורת עיצובם וגוניהם:

 

  • חומרים- חדר מדרגות יכול להיות עשוי ממגוון חומרים, כאשר כל חומר ישתלב בסגנון עיצוב שונה. כך למשל, מדרגות מעץ מלא ישתלבו נהדר בבית כפרי ואילו מדרגות אלומיניום וזכוכית יתאימו לבית מודרני, ולבית קלאסי אפשר לבחור במדרגות עם רצפת שיש ומעקה ברזל.
  • גוונים- גווני חדר המדרגות יושפעו מצבעי הבית וסגנונו וכן מהאווירה שמבקשים ליצור במרחב זה, בין אם מוארת ומרווחת, בייתית ואינטימית ועוד. כך למשל, חדר מדרגות בגוונים חמים יתאים למרחב כפרי ובייתי, ואילו חדר מדרגות בגוונים של לבן ישתלב נהדר בבית מודרני מואר ופתוח. זאת בעוד שחדר מדרגות בגווני שמנת יתאים לבית בעיצוב קלאסי.
  • צורת עיצוב- גם צורת עיצוב חדר המדרגות תושפע מסגנון עיצוב הבית. כך למשל, חדר מדגרות בקו מעוגל ומפותל יתאים לבית בסגנון כפרי, חדר מדרגות בקווים ישרים ונקיים יתאים לבית מודרני ואילו חדר מדרגות עם הרבה אלמנטים דקורטיביים מפותלים יכול להתאים לבית בסגנון אוריינטלי או קלאסי.

 

אלמנטים המרכיבים חדר מדרגות

 

חדר מדרגות כולל בתוכו אלמנטים שונים שיש לבחור בהתאם לסגנון העיצוב המבוקש ומאפייני החלל. אלמנטים אלו כוללים:

 

  • מעקה- קודם כל יש לבחור במעקה תקני המותקן על ידי גורם מקצועי. מעקה זה יכול להיות עשוי משלל חומרים כמו עץ, אלומיניום, ברזל, זכוכית ועוד. במידה ומבקשים ליצור מרחב המאפשר מעבר של אור עדיף לבחור במעקה המשלב בתוכו זכוכית, ואם מדובר במעקה חיצוני יש לוודא כי הוא עשוי מחומרים שאינם מחלידים.
  • ריצוף- ריצוף המדרגות לא אחת יהיה עשוי מאותו חומר של ריצוף הבית, כמו פרקט, שיש, אבן, שטיחים קיר לקיר ועוד. יחד עם זאת ניתן לבחור למדרגות בחומרים שונים מריצוף הבית המתכתבים עימו ויוצרים עניין במרחב.
  • קירות- קירות חדר מדרגות יש לצבוע בצבע מתאים לסגנון הבית, התורם ליצירת חלל  נעים שאינו דחוס ואפל. כמו כן ניתן לבחור לחדר מדרגות בחיפויים מתאימים כמו טפטים, חיפוי עץ, אבן ועוד.
  • תמונות- עבור מדרגות בבית פרטי תמונות מהוות אלמנט חשוב ויכולות להפכו מחדר מעבר חסר אופי למרחב ייחודי, שעל גבי קירותיו תלוי אוסף מעניין של תמונות מקוריות, תמונות מודפסות או צילומים.

 

לעיצוב חדר מדרגות

 

לעיצוב חדר מדרגות בבית פרטי ולקבלת פרטים נוספים וייעוץ מקצועי בחינם, צרו קשר עם שרונה- עיצוב פנים והלבשת הבית, בטלפון 058-6878402 או במייל sharona@dushansky.co.il.