עצות לתכנון ועיצוב חדרי אמבטיה ושירותים

למרות היותם חדרים קטנים ודחוסים, חדרי אמבטיה ושירותים זוכים יותר מתמיד למקום של כבוד בעיצובם, שאינו נופל מאף חלל אחר בבית. העיצוב הופך חלל זה למתחם אינטימי שנעים ומפנק לשהות בו.

במשרד שרונה לעיצוב פנים והלבשת הבית, יעניקו לכם שירות שלם עבור תכנון ועיצוב חדרי אמבטיה ושירותים, בהתאמה אישית מלאה לצרכיכם ולסגנון עיצוב מבוקש. עומדים בפני כניסה לבית חדש? מבקשים להינות מעיצוב פנים שירותים ואמבטיה שעושה את כל ההבדל? לפניכם מספר עצות בסיסיות בנושא.

בוחנים את נתוני החדר

עיצוב  פנים חדר אמבטיה ושירותים מתחיל בבחינה מדוקדקת של מרחב זה, של מידות החדר, גובהו, אורכו ורוחבו, מיקום של נקודות מים, חשמל ואינסטלציה, פתח אוורור, חלון וכדומה. בחינה זו נדרשת בבדיקה עוד יותר מוקפדת במיוחד כאשר רוצים ליצור חדרי שירותים קטנים  מעוצבים, בהם לא יהיה אף פרט מיותר.

הפריטים השונים בחלל

לאחר בחינת נתוני החדר יש להבין אילו פריטים הוא נדרש להכיל, בין אם בידה, אסלה, מקלחת, אמבטיה, ג’קוזי, כיור, ארונות, מראה, מכונת כביסה ומייבש, מדפים וכן הלאה. כמו כן לגבי כל פריט שייכנס לחדר יש למדוד את גודלו ואת השתלבותו במרחב ביחס לפרטים אחרים, וכך להבטיח התאמה למרחב ולזכות בנוחות מרבית. למשל, יש לבחון מרחק בין האסלה למקלחת, בין המקלחת לדלת כניסה, בין דלת כניסה לכיור, וכדומה. באמצעות בדיקות אלו ונוספות תקבלו בסיס מעולה עבור עיצוב פנים לשירותים וחדרי אמבטיה.

בחירת אריחים לחדר

אלמנט דומיננטי בחדר רחצה הינו ללא ספק האריחים המכסים את הרצפה והקירות. אריחים אלו נדרשים קודם כל להיות עמידים בפני רטיבות ולחות, ואם הם מיועדים לרצפה גם למנוע החלקה. בנוסף יש להחליט על סוג האריחים המבוקש והגוון שלהם, כאשר לרוב מומלץ על גוון אחיד דומיננטי אחד שאליו יוספו אריחים מעוטרים, בין אם כפס, כנקודות מרוכזות או כאריחים מפוזרים. גישה זו תמנע עומס בחלל ותיצור מרחב נעים והרמוני.

פתרונות אחסון נאותים

על אף היותם חללים קטנים חדרי שירותים ואמבטיה נדרשים באחסון של פריטים שונים ומגוונים כמו תכשירי וכלי רחצה, מגבות, כביסה, חומרי ניקיון, כלי גילוח, נרות, מגבונים, תחבושות היגייניות ועוד. עבור פריטים אלו יש לבחור בפתרונות אחסון נאותים המתאימים למרחב במידותיהם ועיצובם בדמות ארונות, מדפים או סלים. כמו כן יש לנצל באופן מלא את המרחב המוגבל ולהציב את פתרונות האחסון השונים בהם, למשל מתחת ומעל לכיור או מעל לאסלה. 

מקלחת או אמבטיה

נושא נוסף שיש לתת עליו את הדעת הינו צורת הרחצה, אמבטיה או מקלחת, התלויה במידות החדר ובהעדפות אישיות. בנוסף לכך יש לבחור במקלחון או אמבטיה המתאים בחזותו ומאפייניו לעיצוב החדר והעדפות אישיות מתוך מבחר עצום המוצע בשוק, הכולל למשל מקלחון חזיתי או פינתי, אמבטיון, אמבטיית פח או אקריל ועוד.

שלל פרטים נוספים

מה שכבר הוזכר הוא רק קצה המזלג מבין מרכיבים שיש לקחת בחשבון בעת תכנון ועיצוב חדר אמבטיה. כך למשל, יש לבחור לחדר גופי תאורה מתאימים לצרכים אסטטיים ופרקטיים, יש לבחון נושאי ניקוז ואוורור, לבחור סוג של אסלה וסוג וגודל של כיור, להחליט על ידיות לארונות, מתלה מגבות ומתלה לניירות טואלט. כמו כן יש לבחור צבע לקירות, סוג זכוכית לדלתות וקירות מקלחת ועוד.

במלים אחרות, למרות היותו חדר קטן, אם אתם רוצים לזכות בנוחות מרבית ובחלל מעוצב שישרת אתכם נאמנה שנים רבות, אל תוותרו על שירותי מעצב פנים לתכנון ועיצוב חדר שירותים ואמבטיה.

לעיצוב חדר אמבטיה ושירותים

לעיצוב פנים חדרי אמבטיה ושירותים, ולעוד מידע וייעוץ מקצועי בחינם, צרו קשר עם שרונה- עיצוב פנים והלבשת הבית, בטלפון 058-6878402 או במייל sharona@dushansky.co.il.