שינויי דיירים

שינויי דיירים – מה זה בדיוק אומר? 
משרד מעצבת הפנים שרונה דושנסקי מתמחה בהליכי עיצוב של שינויי דיירים עבור דירות חדשות מקבלן. מה בדיוק משמעותו של מונח זה? למה הוא מתייחס ואילו שינויים ניתן לבצע בדירות מקבלן? על כך יוסבר בקצרה להלן. 
 
המשמעות של שינויי דיירים 
שינויי דיירים הינו מונח מעולם הבנייה שמתייחס להליך בו מאפשרים קבלני בנייה לרוכשי דירות בפרויקט לבצע שינויים בתכנון הפנימי של הנכס הנרכש. אפשרות זו מוצעת מתוך ההבנה שדירה חדשה סטנדרטית לא תמיד עונה לצרכי הרוכש ועולה הצורך בביצוע שינויים ברמות שונות של תכנון, התאמה וגימור, בין אם לפרטים ספציפיים בדירה או בדירה כמכלול. למעשה, מלבד מרכיבי קונסטרוקציה, ממ”ד, עמודים וגודל פתחים וחלונות, ניתן לבצע כל שינוי מבוקש בדירה, החל מפרטים קטנים כמו שינוי נקודות חשמל ומים, שינוי תוכניות של מטבח, הסרה או הזזה של קירות, בחירה בסוג אחר של ריצוף או צבע קירות, ועוד. 
 
כמה שיותר מוקדם כך עדיף 
הליכי שינוי דיירים מומלץ ליישם כמה שיותר מוקדם בשלבי הפרויקט וכבר בשלבי משא ומתן במעמד חתימה על חוזה רכישה מול הקבלן או היזם. במעמד זה יכולת המיקוח של רוכש הנכס הרבה יותר גבוהה ויכולה להשפיע על מאפייני מפרט טכני, ולהכיל בחוזה אפשרויות לביצוע שינויים במחיר מוזל ואף ללא עלות. כמו כן, בכדי למקסם את אפשרויות שינוי דיירים מומלץ כבר בשלב זה לזכות לייצוג של משרדנו, שיתרגם לכם את המשמעות של התוכנית האדריכלית והמפרט הטכני ויסייע בהצגת מרכיבי סעיף שינוי דיירים מול הקבלן או היזם במעמד משא ומתן. 
 
דגשים חשובים נוספים 
מלבד האמור לעיל ישנם דגשים נוספים שחשוב לשים לב אליהם בנושא שינויי דיירים: 
• חשוב לקבל מהקבלן מבעוד מועד מחירון עבור סעיף שינויי דיירים ולבוא מוכנים איתו למשא ומתן מולו. יש לציין כי עלויות השינויים משתנות בין דירה שטרם נבנתה ובין דירה בשלבי בניה מתחילים ומתקדמים. 
• במרבית המקרים שינויים בדירה יש להגיש לקבלן בדמות תוכניות עבודה מסודרות ומפורטות שמסופקות על ידי מעצב פנים. 
• בכדי להבין אילו שינויים חיוניים לכם יש צורך בקבלת מפרט טכני, תוכנית אדריכלית ותוכנית עבודה של הדירה. עיון בתוכניות אלו יבהיר לכם מה בתכנון ומאפייני הדירה מתאים לצרכים שלכם ומה עדיף לשנות. 
• כדאי לגשת לספקים של הקבלנים ולבחון בעיון את סוג הפריטים המוצעים בין אם דלתות, חיפויים, מטבח, ריצוף וכדומה. 
• שירותי עיצוב פנים יוודאו ביצוע תקין ונכון של השינויים המבוקשים בדירה. 
 
ליווי הליך שינויי דיירים 
לליווי הליך שינויי דיירים עבור דירה חדשה מקבלן, קבלת עוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא, צרו קשר עם משרדה של מעצבת הפנים שרונה דושנסקי, בטלפון 058-6878402 או במייל sharona@dushansky.co.il