על עיצוב חדר ילדים בן ובת

בטח הייתם מעדיפים שלכל אחד מילדיכם יהיה חדר נפרד, אולם המציאות לא אחת מכתיבה צורך בחדרים משותפים, גם לבנים ובנות. לא יודעים איך לעצב חדר משותף לבן ובת, שיהיה גם יפה וגם שימושי ונוח? כדאי שתיצרו קשר עם משרד עיצוב הפנים והלבשת הבית של שרונה, המתמחה בעיצוב הבית על חדריו השונים, כולל חדרי ילדים לרבות עיצוב חדר ילדים בן ובת. 

עיצוב לא חייב להיות מגדרי

 עד לא מזמן, כל מה שקשור לילדים היה מאוד מגדרי, עם כחול וכדורגל לבנים וורוד ופיות לבנות. בימינו גישה זו השתנתה וניתן למצוא הרבה עיצובים לילדים שאינם מגדריים. גישה זו נכונה גם לעיצוב חדרי ילדים, עם מרחב נעים בגוונים ניטרליים ועיצוב יוניסקס המתאים לשני המינים.

 דגשים בעיצוב חדר משותף

 תכנון ועיצוב חדר ילדים לבן ולבת משחק בין מרחב משותף לאישי, אותו ניתן ליישם באמצעים שונים כפי שניתן לראות בדוגמאות הבאות:

 

  • בתכנון הכולל של החדר חשוב שיהיה בכיוון יחסית ניטראלי, עם צבעים ואלמנטים מתאימים לשני המינים והרבה שימוש בחומרים טבעיים כמו קש או עץ היוצרים אווירה רגועה ונעימה.
  • לצד עיצוב חלל אחיד, חשוב בכל חדר משותף ליצור מספר מרחבים קטנים ומשניים, חלקם ייעודיים לכל ילד וחלקם מיועדים לשימוש משותף, המעניקים עוד מרחב פרטי למשחק בנפרד או עם חברים. הפרדה זו יכולה להיות במקומות שונים בחדר, למשל באזור המיטה וסביבה, כפינת לימוד, פינת משחק, מדפים למשחקי הילד וכדומה.
  • צבעוניות משותפת המתאימה לבן או בת בחדר משותף יכולה להיות למשל בגווני לבן שמנת, אפור, כתום, צהוב וירוק. היא תבוא לידי ביטוי בקירות החדר, וילון, מצעים, שטיח, צבע ארונות וצבעי ריהוט. יחד עם זאת, במתחם האישי של כל ילד ניתן לשלב גוונים מועדפים עליו כמו מיטה ורודה לבת או מיטה כחולה לבן. מאידך יש לדאוג לא להעמיס בצבעים ושצבעי החדר יתאימו אחד לשני.
  • ציורים על גבי טפטים, מדבקת ותמונות המתאימים לשני המינים יכולים להיות למשל עם דוגמאות בצורות גיאומטריות, הדפסי חיות כמו צבים, פינגווינים, שועלים, סנאים, כלבלבים, כהדפסי עננים, ציור המשלב אבירים ונסיכות וכן הלאה.
  • הפרדה בין חללי משנה ניתן ליצור באמצעים שונים, כמו מחיצות, ספריית כוורת או ריהוט מפריד. כמו כן האזור האישי של הילד הינו המקום הייעודי לחפציו האישיים האהובים כמו ציורים של הילד, יצירות אומנות, תמונה מועדפת וכדומה.
  • בימנו גם צעצועים ומשחקים לא חייבים להיות חד מיניים ויש מבחר גדול של משחקים המתאימים לשני המינים ושהילדים יכולים לשחק עימם ביחד.

 

לעיצוב חדר ילדים בו ובת

 לעיצוב חדר ילדים בן ובת ולקבלת עוד מידע וייעוץ מקצועי ללא עלות, צרו קשר עם שרונה- עיצוב פנים והלבשת הבית, בטלפון 058-6878402 או במייל sharona@dushansky.co.il.